PAG wicemistrzem, Fajerwerkowo.pl trzecie!

Zakończyła się I edycja PLEK Ligi Biznesu. W meczu kończącym sezon PAG pokonał Olimpię 4:3. Pomarańczowo-czarni zgarnęli srebrne krążki, brąz trafi na szyje zawodników Fajerwerkowa.pl.

IKP OLIMPIA – PAG 3:4 (1:1)

Bramki: Jędrzej Starzak 2, Tomasz Kwaśnik – Jakub Mikołajczyk 2, Piotr Madaj, Bartłomiej Bilski
Czerwona kartka: Grzegorz Sobiak (PAG)
Zawodnik meczu: Jakub Mikołajczyk (PAG)

Na zakończenie I edycji PLEK Ligi Biznesu odbył się ważny pojedynek. Mecz, który decydował o miejscach na podium. Przed ostatnim rozdaniem 13. kolejki było pewne, że PAG zostanie wicemistrzem. Stało się to po informacji od Profitroom-u, który był zmuszony, przez problemy kadrowe, do oddania dwóch meczów walkowerem. O trzy punkty wzbogacił się McKinsey&Company (ostatecznie zajął 7. miejsce) i wspomniany PAG.

Pomarańczowo-czarni walczyli w meczu z Olimpią o prestiż, o pokazanie, że w pełni zasłużyli na wicemistrzostwo oraz o zrównanie się punktami z mistrzem rozgrywek – Trans Auto Serwis, z którym w bezpośredniej potyczce polegli. Ich postawa była też ważna dla Fajerwerkowa.pl. Żółto-czarni musieli mocno trzymać kciuki za niepowodzenie IKP Olimpii, której do zdobycia brązowych medali potrzeba było trzypunktowej zdobyczy.

Tyle tytułem wstępu, czas na relację meczową. W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównany bój. Do przerwy obie drużyny zadały sobie po ciosie, a pierwszoplanowe role odgrywali bramkarze, którzy co rusz popisywali się znakomitymi interwencjami. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Olimpii. Do siatki w 18. minucie trafił Tomasz Kwaśnik. Reakcja PAG-u była natychmiastowa. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał Piotr Madaj. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodników ubranych w pomarańczowe trykoty. W 21. i 22. minucie bramkarza IKP pokonał Jakub Mikołajczyk i PAG mógł w pełni zająć się kontrolą boiskowych wydarzeń. Sytuację odmieniła czerwona kartka pokazana Grzegorzowi Sobiakowi, który osłabił swoją drużynę na pięć minut. Olimpia była w natarciu, ale nie zdołała przełamać dobrze zorganizowanej defensywy świeżo upieczonych wicemistrzów. Do końca spotkania PAG nie potrafił się jednak otrząsnąć i grał głównie na własnej połowie wyprowadzając groźne kontry. Olimpii, grając już przeciwko wyrównanym siłom rywala, udało się złapać kontakt. Do siatki trafił niezawodny Jędrzej Starzak, który na gali odbierze statuetkę dla najlepszego strzelca. IKP potrzebował jeszcze dwóch bramek, gdyż remis również nie pomagał w walce o brąz. Olimpia atakowała, próbowała zdobyć trzecią bramkę, ale nadziała się na kontrę PAG-u, którą wykończył kapitan – Bartłomiej Bilski. W 38. minucie pomarańczowo-czarni przypieczętowali wygraną. Olimpia zdołała jeszcze za sprawą Starzaka doprowadzić do ciekawszej końcówki, ale na zdobycie gola wyrównującego zabrakło już czasu. Jeden z lepszych pojedynków I edycji PLEK Ligi Biznesu zakończył się wynikiem 4:3 dla wicemistrzów. Dzięki wygranej PAG-u brązowe medale zgarnęło Fajerwerkowo.pl.