Trans Auto Serwis mistrzem!

Trans Auto Serwis

Dzięki dwóm wygranym nad Spontano Boyzz i Szturmowcami Trans Auto Serwis wywalczył pierwsze mistrzostwo PLEK Ligi Biznesu. Na pozycji wicelidera umocnił się PAG, który w meczu na szczycie okazał się minimalnie lepszy od Semplera.

TRANS AUTO SERWIS – SPONTANO BOYZZ 21:3 (9:2)

Bramki: Sławomir Urbaniak 17, Bartosz Scheffs 3, Łukasz Ambroziak – Jakub Zalewski 2, Antoni Kirylczuk
Zawodnik meczu: Sławomir Urbaniak (Trans Auto Serwis)

W pojedynku ze Spontano Boyzz, zgodnie z prognozami, Trans Auto Serwis zrobił przedostatni krok do mistrzostwa rozgrywek. Lider zdobył łącznie 21 goli, z których aż 17-krotnie na listę strzelców wpisał się Sławomir Urbaniak. Napastnik TAS dzięki efektownej skuteczności awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Trans Auto Serwis wygrał 21:3 i do zdobycia złotych medali brakowało już tylko trzech punktów, które musiał zdobyć w pojedynku ze Szturmowcami.

TRANS AUTO SERWIS – SZTURMOWCY 4:3 (3:3)

Bramki: Bartosz Scheffs 2, Łukasz Ambroziak, Patryk Niemczyk
Żółta kartka: Patryk Niemczyk (Trans Auto Serwis)
Czerwona kartka: Patryk Niemczyk (Trans Auto Serwis)
Zawodnik meczu: Bartosz Scheffs (Trans Auto Serwis)

Szturmowcy w meczu przeciwko Trans Auto Serwis walczyli o przedłużenie emocji w walce o mistrzostwo, w której … nie uczestniczą. Zagrali jednak tak, jakby ten pojedynek decydował o tym czy zajmą na koniec pierwszą lokatę czy też nie. Po dziewięciu minutach było 2:0 dla pomarańczowo-czarnych, jednak po kolejnych 120 sekundach Trans Auto Serwis wyrównał stan gry. Kolejne gole padały w końcówce pierwszej odsłony. W 16 min Sebastian Cepiński po raz drugi pokonał golkipera TAS-u, a wynik na przerwę (3:3) ustalił Patryk Niemczyk, który nie dokończył pojedynku (w 29 min otrzymał czerwoną kartkę). Szturmowcy w drugiej odsłonie po wykluczeniu zawodnika lidera grali w przewadze jednego zawodnika przez pięć minut, ale nie potrafili pokonać Łukasza Ambroziaka. Gol padł w drugą stronę. W 37 min zwycięstwo, a zarazem mistrzostwo dla Trans Auto Serwis przypieczętował Bartosz Scheffs!

SEMPLER – PAG 1:2 (1:0)

Bramki: Radosław Kowalski – Krzysztof Jasiczak, Jakub Kędelski
Zawodnik meczu: Jakub Kędelski (PAG)

Po dwóch wygranych Trans Auto Serwis zakończyły się emocje związane z wyścigiem po mistrzostwo ligi, a rozpoczęła się na dobre walka o dwa kolejne miejsca na podium. W meczu na szczycie pomiędzy drugim PAG-em i piątym Semplerem, których w klasyfikacji dzieliły ledwie trzy oczka, znakomity początek zanotowała ta druga drużyna. Po golu Radosława Kowalskiego w 1 min Sempler prowadził 1:0. Korzystny wynik utrzymał do końca pierwszej połowy, lecz na początku drugiej PAG bardzo szybko wyrównał. Bramkę na 1:1 na swoje konto zapisał Krzysztof Jasiczak. Kolejne trafienie również było autorstwa zawodnika wicelidera, a jak się później okazało był to zwycięski gol ! Trzy punkty w 30 min gry zapewnił Jakub Kędelski. Drugi PAG powiększył przewagę nad resztą stawki do czterech punktów.