Trans Auto Serwis blisko mistrzostwa

Tylko dwa zwycięstwa dzielą Trans Auto Serwis od wywalczenia mistrzostwa PLEK Ligi Biznesu. W środę lider pokonał w meczu na szczycie Fajerwerkowo.pl. Drugą wygraną w sezonie odniósł FC Grunwald.

TRANS AUTO SERWIS – FAJERWERKOWO.PL 7:3 (2:1)

Bramki: Adam Kwaśniewski 2, Patryk Niemczyk 2, Sławomir Urbaniak 2, Marek Rybicki – Krzysztof Balcerzyk, Szymon Buko, Przemysław Latosi
Zawodnik meczu: Patryk Niemczyk (Trans Auto Serwis)

Ostatnim zespołem, który mógł bezpośrednio zagrozić Trans Auto Serwis w drodze po pierwsze, historyczne mistrzostwo PLEK Ligi Biznesu było Fajerwerkowo.pl. W pierwszej odsłonie lider zdobył dwie bramki, ale żółto-czarnym udało się w 14 min doprowadzić do wyrównania. Gola do szatni dającego prowadzenie 2:1 zdobył Sławomir Urbaniak. Lepiej skoncentrowani na drugą odsłonę wyszli zawodnicy Trans Auto Serwis. Pierwsze dziesięć minut po zmianie stron należało do nich – udało im się trzykrotnie trafić do siatki, dzięki czemu w 30 min mecz był pod ich całkowitą kontrolą. Pomimo wymiany ciosów w ostatnich fragmentach pojedynku czterobramkowego prowadzenia lider już nie oddał i pokonał Fajerwerkowo.pl 7:3. W tabeli TAS powiększył przewagę nad grupą pościgową do pięciu punktów. Jeśli wygra oba czwartkowe starcia zostanie mistrzem rozgrywek.

FC GRUNWALD – OBLIGAIN 8:2 (1:1)

Bramki: Krzysztof Rakocy 4, Bartosz Pater 2, Przemysław Kwiatkowski, Dawid Śledziński – Patryk Łaski, Paweł Sarbak
Zawodnik meczu: Krzysztof Rakocy (FC Grunwald)

Drugą wygraną w sezonie odniósł FC Grunwald, który przy dobrym układzie wyników, a także swoich zwycięstw jest jeszcze w stanie powalczyć o środkową strefę tabeli. Ostatni środowy rozpoczął się źle dla FCG. Wynik spotkania w 4 min otworzył Patryk Łaski. Obligain utrzymał prowadzenie do końcówki pierwszej odsłony, a konkretniej do 18 min. 120 sekund przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę stan gry wyrównał Krzysztof Rakocy, który w drugich dwudziestu minutach okazał się bohaterem spotkania. Najpierw jednak dał o sobie znać Dawid Śledziński, który w 21 min wyprowadził Grunwald na prowadzenie. Kolejnym zawodnikiem wpisanym na listę strzelców był ponownie Rakocy. Trafił na 3:1, a następnie jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Ostatnie cztery minuty zdecydowanie należały do FCG, które aż czterokrotnie zdobywało gole. Oprócz Rakocego dublet ustrzelił Bartosz Pater. Grunwald wygrał z Obligain 8:2 i w tabeli utrzymał dziesiątą lokatę. Do siódmej traci już jednak tylko trzy oczka, a nie sześć jak to miało miejsce przed środową potyczką.