PLEK Liga Biznesu wróciła do gry

Trzecia wygrana Olimpii, druga Fajerwerkowa.pl. Pierwszy komplet punktów do swojego dorobku dopisuje PAG. W czwartek 9 stycznia PLEK Liga Binzesu wróciła do gry po przerwie świąteczno-noworocznej

IKP Olimpia – FC Grunwald 8:3 (4:1)

bramki: Jędrzej Starzak 4, Mateusz Pikul 2, Robert Nadrau, Konrad Gołoś – Dawid Śledziński 2, Przemysław Kwiatkowski
zawodnik meczu: Jędrzej Starzak (IKP Olimpia)

Olimpia nie zamierza się zatrzymać. Lider tabeli odniósł trzecie kolejne zwycięstwo i umocnił się w ścisłej czołówce klasyfikacji. Już po pierwszej odsłonie pojedynku z Grunwaldem IKP prowadził różnicą trzech goli. Po zmianie stron Olimpia powiększyła tą przewagę do pięciu trafień i ostatecznie pokonała FCG 8:3. Nie zatrzymał się także lider wśród snajperów PLEK Ligi Biznesu. Jędrzej Starzak dorzucił kolejne cztery gole i z osiemnastoma bramkami przewodzi w klasyfikacji.

McKinsey&Company – PAG 4:7 (2:3)

bramki: Luca Casadio, Ludovico Cornetti, Loris Dalmasso, Paweł Staśkiewicz – Jakub Mikołajczyk 3, Marcin Wojtalik, Jakub Kędelski, Bartłomiej Bilski
żółta kartka: Krzysztof Leszczyński (PAG)
czerwona kartka: Krzysztof Leszczyński (PAG, za drugą żółtą kartkę)
zawodnik meczu: Jakub Mikołajczyk (PAG)

Debiut w PLEK Lidze Biznesu ma za sobą McKinsey&Company. Nie był on jednak udany. McKinsey musiał uznać wyższość PAG-u, który odniósł zasłużoną wygraną 7:4, choć do przerwy prowadził zaledwie 3:2. Hattrickiem po stronie zwycięzców popisał się Jakub Mikołajczyk, który był motorem napędowym swojej drużyny.

Fajerwerkowo.pl – Spontano Boyzz 21:0 (10:0)

bramki: Kacper Sworacki 8, Marcin Pawlak 5, Krzysztof Balcerczyk 4, Szymon Buko 3, Radosław Oblizajek
zawodnik meczu: Damian Smolarek (Fajerwerkowo.pl)

W ostatnim czwartkowym pojedynku zabrakło emocji. Fajerwerkowo.pl nie miało litości dla swojego rywala, któremu zaaplikowało aż 21 goli. Osiem razy na listę strzelców wpisał się najlepszy na boisku Kacper Sworacki, który wskoczył na pozycję wicelidera strzelców.